Wolontariusz - Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie - wydarzenia 2017 r.

Przejdź do treści

Menu główne:

Nie jest trudno być dobrym, wystarczy tylko chcieć

W niedzielę, 21 maja, gościliśmy w naszej parafii wolontariusza Rafała Kuzimskiego, świeckiego misjonarza, który podczas każdej Mszy św. podzielił się swoimi przeżyciami z pobytu w największym sierocińcu w Zambii, w wiosce Kasisi. Podczas projekcji krótkiego filmu mogliśmy zobaczyć, jak wygląda życie w ochronce i z czym zmagają się siostry służebniczki Najświętszej Maryi Panny. Nieustanie, we dnie i w nocy, toczy się w nim pełna wyrzeczeń walka sióstr o każdego podopiecznego. Wszystkie wysiłki są opłacalne, bezcenną nagrodą jest uśmiech dziecka cieszącego się najdrobniejszą rzeczą, np. kolorowym lizakiem, w dalekim afrykańskim kraju. Dlatego postanowiliśmy odpowiedzieć na apel i przeprowadziliśmy zbiórkę kaszek mlecznych i słodyczy.
Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli o wielkich sercach, którzy odpowiedzieli na wyzwanie: Przyłącz się i podziel się sercem.
„Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nieważne jest to, co się ma, ale czym się dzieli z innymi.”
B.M.
 
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego