Dzień Chorych - Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie - wydarzenia 2017 r.

Przejdź do treści

Menu główne:

Być dobrym jak chleb
Msza św. skierowana do chorych, pod przewodnictwem ks. kan. Romana Bulińskiego i z towarzyszącymi jej relikwiami św. brata Alberta – patrona bieżącego roku, odprawiona została w naszej parafii 27 maja 2017 r.

Ustanowienie przez Ojca Świętego Jana Pawła II Światowego Dnia Chorego stało się wezwaniem adresowanym do całego Kościoła powszechnego, aby poświęcić jeden dzień w roku modlitwie, refleksji i dostrzeżeniu miejsca tych, którzy cierpią na duszy i na ciele.

W homilii ks. proboszcz, nawiązując do sakramentu namaszczenia chorych, wyjaśnił sens jego przyjmowania. Potocznie nazwany „ostatnim namaszczeniem”, gdyż często wzywa się kapłana w ostatnich chwilach życia, kiedy człowiek umiera. To wielki błąd – mówił ks. proboszcz.

Sakrament namaszczenia chorych jest wielkim darem Bożym, niesie bowiem umocnienie i wsparcie człowiekowi dotkniętemu chorobą czy niemocą starości, jest znakiem łaski, uzdrawia duszę i może posłużyć do uzdrowienia ciała. Należy wiedzieć, że sakramentem konających jest Komunia św. i ona daje gwarancję przekroczenia progu wieczności i wejścia w życie wieczne.

To dobrze, że Chrystus w trosce o nasze zdrowie fizyczne, psychiczne i duchowe zostawił nam ten specjalny sakrament namaszczenia.

Po zakończeniu Mszy św. i nabożeństwie majowym ks. proboszcz dziękował za przybycie, a jednocześnie prosił chorych o ofiarowanie swojego cierpienia i modlitw za siebie wzajemnie oraz na chwałę Pana.

Grupa chorych została zaproszona na poczęstunek i wspólne rozmowy z ks. kanonikiem oraz członkami Akcji Katolickiej, gdzie otrzymali obrazki z wizerunkiem św. brata Alberta z mottem „Być dobrym jak chleb”.
L.S.
 
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego