Lednica - Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie - wydarzenia 2017 r.

Przejdź do treści

Menu główne:

XXI Spotkanie Młodych – Lednica 2000

pod hasłem: „Idź i kochaj!”
W spotkaniu na lednickich polach wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi. Nie zabrakło też i naszych młodych parafian, którzy w sobotę, 3 czerwca, w Wigilię Święta Zesłania Ducha św., razem z innymi, trwali na nocnym czuwaniu, dziękując za Światowe Dni Młodzieży. Modlono się i śpiewano. Patronką tegorocznego Spotkania była Matka Boża, jako że jest to rok samych Maryjnych rocznic: 300 lat koronacji Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej; 140 lat objawień w Gietrzwałdzie i 100 lat objawień w Fatimie. Spotkanie młodych prowadziła więc Maryja.

Wspomnienia i refleksje uczestników Lednicy 2000 z naszej parafii można przeczytać poniżej.

Tegoroczne Spotkanie Młodych na Lednicy odbyło się dla mnie z zupełnie innej perspektywy. Miałam okazję śpiewać w Scholi Lednickiej razem z Siewcami Lednicy. Z jednej strony jest to ciężka i męcząca praca, która wymaga poświęcenia zarówno podczas samego spotkania, jak i przed. Z drugiej strony – ogromna radość.
Pierwszym etapem były warsztaty Scholi Lednickiej, które odbyły się w kwietniu na Lednicy. To właśnie wtedy miały miejsce przesłuchania indywidualne. Próba generalna odbyła się w Poznaniu, 20 maja. Ten czas ciężkiej pracy był także czasem, który połączył nas wszystkich, dzięki czemu staliśmy się wspaniałą wspólnotą.
3 czerwca był jednym z najpiękniejszych dni mojego życia. Z najlepszej perspektywy obserwowałam dziesiątki tysięcy ludzi pogrążonych w modlitwie, tańczących, śpiewających… a to wszystko na chwałę Pana! Cudownym uczuciem jest przekonanie, iż przyczyniam się do tak wielkiego dzieła i swoją posługą przybliżam ludzi do Boga. Teraz, kiedy opadły wszystkie emocje, mogę śmiało powiedzieć, iż spełniło się jedno z moich marzeń. Mam nadzieję, że nie ostatnie!
Justyna Genczelewska

 
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego