Niedziela Palmowa - Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie - wydarzenia 2017 r.

Przejdź do treści

Menu główne:

Niedziela Palmowa

9 kwietnia, na Mszy św., o godz. 11:00 odbyła się ceremonia promocji ministrantów. Do służby liturgicznej zostało przyjętych 10 nowych chłopców.

W Niedzielę Palmową, 9 kwietnia 2017 r., w fordońskiej Dolinie Śmierci, miało miejsce plenerowe Misterium Męki Pańskiej. Tym razem przyświecało mu hasło „Ecce Homo” („Oto Człowiek”), a tematem nawiązywało do roku świętego brata Alberta Chmielowskiego oraz do setnej rocznicy objawień fatimskich. Tegoroczne przedstawienie skupiało się na codzienności, jaka nas otacza, i pokazaniu, że Bóg w niej jest obecny każdego dnia. Nie musimy Go szukać w nadzwyczajnych wydarzeniach, przeżyciach. Musimy tylko uwierzyć, że On jest obok nas. Obok Ciebie i mnie.
Aby pogłębić przygotowania do Wielkiej Nocy, młodzież z naszej parafii, po raz kolejny, włączyła się w Misterium Męki Pańskiej, przeżywając tę największą tajemnicę od środka. Maria Peplińska, Agata Prokop, Zuzanna Madaj, Wiktoria Zehner, Justyna Genczelewska, Adam Dziewiątkowski, Daria Rutecka, Błażej Żurański, Mateusz Steltmann i Beata Madaj – przeistoczyli się w ludzi żyjących w czasach Jezusa. W rolę apostołów wcielili się z powodzeniem Nikodem Prokop i Sebastian Madaj.
Udział w misterium to niesamowite, duchowe przeżycie. To swoista podróż do czasów sprzed 2000 lat – żywe zetknięcie z pasją, z wiarą, z ostatnimi chwilami życia i ze śmiercią Jezusa Chrystusa. To czas na refleksję nad sobą
i swoim życiem. Przeżywanie misterium od środka jest terapią dla nas samych, która przenosi nas w niezwykły wymiar zadumy i skupienia przed Wielkim Tygodniem.
B.M.
 
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego