Odpust św. Anny - Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie - wydarzenia 2017 r.

Przejdź do treści

Menu główne:

Niedziela, 23 lipca

Uroczystość odpustowa ku czci św. Anny

Sumę odpustową o godz. 12.30 odprawił i Słowo Boże wygłosił ks. proboszcz, kanonik Karol Glesmer. Św. Anna jest drugą Patronką naszego kościoła; dlatego każdego roku parafia czci Ja odpustem, dziękując za opiekę nad naszą świątynią.
Po Mszy św. odbyła się także Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Z racji przypadającego wspomnienia patrona kierowców św. Krzysztofa, ks. proboszcz po uroczystości odpustowej, poświęcił, zgromadzone przed kościołem, pojazdy.

Uwieńczeniem tegorocznego odpustu był koncert piosenki pn. „Jesteś blisko mnie
w wykonaniu Dawida Kartaszewicza z zespołem w składzie: wokal – Agnieszka Kartaszewicz-Szczepańczyk; gitara – Karolina Kubicka; instrumenty klawiszowe – Mikołaj Gąsiewski.

„Schowaj mnie”, „Twoja miłość jak wiatr”, „Modlitwa”, „Ukojenie”, „Ave Maria” – to tylko niektóre utwory, które rozbrzmiewały w ten świąteczny wieczór i przeplatane były słowami św. Jana Pawła II. Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów – koncert Dawida Kartaszewicza przy akompaniamencie jego przyjaciół był tego doskonałym przykładem. Dziękujemy za cudowne chwile spędzone na koncercie. To była radość i przyjemność wsłuchiwać się w muzykę, która gra w Waszych duszach.
B.M.

W tym miejscu należy też wspomnieć, że w miesiącach letnich: lipcu i sierpniu, nasz nowy proboszcz, ks. kanonik Karol Glesmer zarządził uporządkowanie obejścia kościoła św. Mikołaja. Posadzone zostały ozdobne krzywy i drzewka; przystrzyżone nadmiernie wyrosłe żywopłoty, posiana nowa trawa. Przed tablicą, upamiętniającą pomordowanych 2 października 1939 roku, mieszkańców Fordonu, został położony chodniczek i wydzielone specjalne miejsce, gdzie można złożyć kwiaty i zapalić znicze.

 
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego