Jasełka 15.01.17 - Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie - wydarzenia 2017 r.

Przejdź do treści

Menu główne:

Jasełka 15.01.2017 r.
Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Kamieniu Krajeńskim prowadzony przez siostry elżbietanki

Dziękując serdecznie Proboszczowi parafii św. Mikołaja, księdzu kan. Romanowi Bulińskiemu, za zaproszenie i wspaniałe przyjęcie, Pani Gospodyni, Księżom Wikarym i wszystkim Parafianom za zainteresowanie i okazane serce, chcemy powiedzieć, że wielką radością i miłym doświadczeniem była dla nas możliwość zaprezentowania naszej pracy i pomysłu przedstawienia jasełek w Waszej parafii. Dziękujemy także za hojność składanych ofiar na potrzeby mieszkańców naszego Domu, a także wiele serdecznych słów i propozycji pomocy.

Kim jesteśmy? Nasza wspólnota to dzieci i młodzież z Domu Pomocy Społecznej w Kamieniu Krajeńskim wraz z opiekunami i siostrami elżbietankami, które prowadzą to dzieło pomocy dla tych, którzy z różnych przyczyn (schorzeń, niepełnosprawności i trudnej sytuacji rodzinnej) nie mogą zamieszkiwać w swoich domach.
Prezentując pracę teatralną, przede wszystkim w parafiach, chcemy pokazać naszą obecność, a także cieszyć się, że możemy i umiemy wiele zrobić. Jednocześnie zawsze cieszymy się z okazanej pomocy, która jest bezcenna i dzięki której możemy zrealizować to, czego nie udałoby nam się z powodu braku środków.
  

Muzyka i obraz to jest to, co przemawia najgłębiej, dlatego prezentacji Bożego Narodzenia wykorzystaliśmy pantomimę. Przedstawiliśmy Ewangelię od zwiastowania, poprzez sen Józefa, ślub Maryi z Józefem, nawiedzenie św. Elżbiety, wędrówkę do Betlejem i szukanie miejsca, gdzie mógłby się narodzić Jezus, Boże narodzenie, przybycie pastuszków, trzech króli, aż po ucieczkę przed Herodem do Egiptu. Każdy kolejny wątek opowiedziany był przez muzykę i gesty.

Mamy nadzieję, że to, co najważniejsze w całym przesłaniu, udało nam się przekazać i do każdego serca osobiście Jezus-Dziecię przemówił i przyniósł swoje orędzie i zapewnienie o nieustannej miłości.
Z wyrazami wdzięczności
s. Joela Schweda
wraz z Dyrektorem Domu, Opiekunami,
a przede wszystkim – z Mieszkańcami (Dziećmi i Młodzieżą)

 
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego