Ogłoszenia - Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie

Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności

18 marca 2018 r.

V Niedziela Wielkiego Postu

Niedzielne Msze św. w kościele św. Mikołaja

8:00

9:30 - dla młodzieży

11:00 - dla dzieci

12:30

18:30


1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.45, po nabożeństwie Msza św. wieczorna.


2. Jutro przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

3. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w piątek o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

4. Zapraszamy na Drogę Krzyżową ze scenami Misterium Męki Pańskiej, w piątek, 23 marca, ulicami naszej parafii. Rozpoczęcie o godz. 19.00 w kościele po Mszy św. Prosimy o zabranie świec. Tego dnia będzie tylko jedno nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

5. W sobotę, 17.03. o godz. 19.15, pouczenie dla rodziców i chrzestnych, których dzieci zostaną ochrzczone w I święto Wielkanocy.

6. W przyszła niedzielę, Niedziela Palmowa, która rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Błogosławieństwo palm w czasie każdej Mszy św. Przed Mszą św. o godz. 11.00 uroczysta procesja z palmami.

7. W okresie Wielkiego Postu i Wielkanocnym jesteśmy zobowiązani do spowiedzi i Komunii św.!

8. Dziś dzieci ze świetlicy „Kącik” będą rozprowadzać przez siebie wykonane kartki i ozdoby świąteczne. Dochód będzie przeznaczony na wakacje dzieci z Bogiem.

9. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skarbony przy kaplicy.

10. Trwają zapisy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, (trasa ks. Zygmunta Trybowskiego), która rozpocznie się w piątek 23 marca o godz. 21.00 w kościele pw. Św. Józefa w Toruniu a zakończy w sobotę w kościele św. Łukasza Ewangelisty w Bydgoszczy - Fordonie. XIII stacja będzie w naszym kościele.

11. W minionym tygodniu, w czwartek, zmarł śp. ks. prof. Franciszek Drączkowski, syn naszej parafii. Nabożeństwo poprzedzające pogrzeb, z nieszporami za zmarłego kapłana, we wtorek o godz. 18.30. Uroczystości pogrzebowe w środę. O godz. 11.00 Msza św. w naszym kościele, a następnie kondukt żałobny na nasz parafialny cmentarz i obrzędy pogrzebowe, którym przewodniczyć będzie ks. bp Ryszard Kasyna, Ordynariusz Diecezji Pelplińskiej.

12. Zmarli nasi parafianie:
  • śp. Stefania Kowalska (l.90) mieszkająca kiedyś przy ul. Sielskiej,
  • śp. Leon Krzemkowski (l.89) z ul. Osiedlowej.
Wieczny odpoczynek…

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego