Ogłoszenia - Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie

Idź do spisu treści

Menu główne:

Ogłoszenia

Aktualności

17 lipca 2016 r.

XVI Niedziela Zwykła


Niedzielne Msze św. w kościele św. Mikołaja

8:00

9:30 - dla młodzieży

11:00 - dla dzieci

12:30

18:30

1. Dzisiaj:

  • po Mszy św. ministranci rozprowadzają „Głos Świętego Mikołaja”,

  • chrzest na Mszy św. o godz. 12.30,

  • będą rozprowadzane cegiełki o nominałach 1, 2 i 5 zł na zakup wyprawek szkolnych.


2. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. W czasie wakacji spowiedzi słuchamy przed nowenną czyli od godz. 17.40.

3. Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy w kościele, w każdy piątek, o godz. 15.00. Parafian prosimy o liczny udział w modlitwie do Bożego Miłosierdzia.

4
. W przyszłą niedzielę odpust św. Anny. Sumę odpustową o godz. 12.30 odprawi ks. kan. Roman Jakubowski. Po sumie procesja Eucharystyczna. Prosimy Panie i Panów do baldachimu, chorągwi i feretronów. Po procesji poświęcenie samochodów i motocykli. W poniedziałek na godz. 17.00 prosimy dziewczynki na próbę sypania kwiatków.

5
. Przy figurze św. Antoniego jest wystawiony kosz, do którego będziemy zbierać zeszyty i przybory szkolne dla dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

6
. Nasza diecezja będzie gościła małą liczbę zagranicznej młodzieży z okazjo ŚDM. Nasza parafia nie będzie gościła młodych. Dziękujemy tym, którzy wyrazili chęć przyjęcia młodych w swoich domach.

7
. W lipcu i sierpniu nie ma zbiórki i wydawania odzieży.

8
. We wtorek, 2 sierpnia, około godz. 13.00, przybędą do nas pielgrzymi z Chojnic. Członkowie Akcji Katolickiej przygotują posiłek dla wszystkich pielgrzymów. Parafian, którzy pragną pomóc w tej akcji, prosimy o składanie na ten cel drobnych ofiar do skarbonki św. Antoniego

9
. Wierni, którzy chcą poprzeć Ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele, proszeni są o złożenie podpisów w zakrystii.

10. W tygodniu odeszła do wieczności Ewa Ruszkowska, lat 88, z ul. Fordońskiej.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego