Ogłoszenia - Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie

Idź do spisu treści

Menu główne:

Ogłoszenia

Aktualności

22 listopada 2015 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa
Króla WszechświataNiedzielne Msze św. w kościele św. Mikołaja

8:00

9:30 - dla młodzieży

11:00 - dla dzieci

12:30

18:30

1. Dzisiaj:

  • przypada Uroczystość Chrystusa Króla. Uroczystość ta jest zarazem świętem patronalnym Akcji Katolickiej. O godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza św., w czasie której będziemy dziękować Panu Bogu za wieloletnią, owocną, działalność naszego Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, a także za wszystkich wspierających jej dzieło,

  • gościmy w naszej parafii Siostrę misjonarkę, która przeszło 35 lat służyła ubogim w Santo Domingo, w Ameryce Środkowej. Po Mszach św. będzie można wesprzeć dzieło misyjne zakupując cegiełkę w cenie 4 zł i odbierając niespodziankę na kiermaszu misyjnym w domu katechetycznym. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym dziele na rzecz misji,

  • wspomnienie św. Cecylii, Patronki muzyki kościelnej. Św. Cecylia jest patronką naszego chóru kościelnego. Chórzystom i Pani organistce życzymy wytrwałości oraz wiele satysfakcji, zadowolenia i radości z chwalenia Boga śpiewem. Niech św. Cecylia patronuje także zespołowi „Potok” i scholce dziecięcej. Młodzieży i dzieciom śpiewającym w naszym kościele życzymy wytrwałości, zapału i radości. Kto śpiewa ten dwa razy się modli. Po Mszy św. o godz. 12.30 krótki koncert naszego chóru,

  • podjęta jest inicjatywa środowisk bydgoskich, której celem jest powołanie w Bydgoszczy Uniwersytetu Medycznego. Zaistnienie takiego uniwersytetu w Bydgoszczy podniosło by prestiż miasta, czyniąc go w pełni miastem uniwersyteckim. Inicjatywę tę można poprzeć dzisiaj składając podpis w zakrystii.

  • Dzień Dawcy szpiku, czyli akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku odbędzie się dzisiaj, na terenie Fundacji  „Wiatrak”, w godz. 9.30 – 15.30. Szczegóły na plakacie.


2. Zbiórka i wydawanie odzieży w domu katechetycznym, we wtorek, od godz. 16.00 do 18.00.

3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

4. W Katedrze Bydgoskiej, w sobotę, o godz. 12.00, odbędzie się Diecezjalna Inauguracja Roku Jubileuszowego 1050-lecia Chrztu Polski. Podczas uroczystej Mszy św. dziękować będziemy za dar wiary naszego narodu. We Mszy św. udział wezmą delegacje z wszystkich parafii naszej diecezji.

5. W przyszłą niedzielę, w naszym kościele, na Mszy św. o godz. 8.00, odbędzie się Parafialna Inauguracja Roku Jubileuszowego 1050-lecia Chrztu Polski. Parafian prosimy o przyniesienie świec na Mszę św. o godz. 8.00.

6. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy ogłasza nabór na Studium Bożego Miłosierdzia. Studium trwać będzie przez cały Rok Jubileuszowy Miłosierdzia. Zajęcia odbywać się będą raz w miesiącu (sobota) w godz. 8.00 – 14.30, w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy. Rekrutacja trwa do 30 listopada br., a pierwsze zajęcia odbędą się 19 grudnia br. Bliższe informacje w gablotce parafialnej.

7. Opłatek można nabyć w zakrystii po każdej Mszy św., a na plebanii w godzinach otwarcia biura parafialnego.

8. Zdrowaśki roczne można jeszcze składać po każdej Mszy św. w zakrystii.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego