Ogłoszenia - Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie

Przejdź do treści

Ogłoszenia

Aktualności
Niedzielne Msze św. w kościele św. Mikołaja

8:00; 9:30 - dla młodzieży; 11:00 - dla dzieci; 12:30; 18:30

11 listopada 2018 r.

XXXII Niedziela Zwykła

 1. Dziś 32 Niedziela Zwykła. Narodowe Święto Niepodległości.
 2. Dziś, w 100-lecie odzyskania Niepodległości, po Mszy św. o godz. 11.00 przed kościołem pomodlimy się za naszą Ojczyznę oraz odśpiewamy Hymn Narodowy. O godz. 12.00 będą bić dzwony we wszystkich kościołach. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 18.30. Po Mszy św. w naszym kościele odbędzie się koncert pieśni patriotycznych i muzyki chrześcijańskiej w wykonaniu dyplomowanych artystów: Darii Wójcik (sopran), Remigiusza Kuźmińskiego (tenor) oraz Izabeli Wojciechowskiej (fortepian), organistki naszej parafii.
 3. Spotkanie Akcji Katolickiej w piątek po wieczornej Mszy św.
 4. Spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych, w sobotę po wieczornej Mszy św.
 5. W każdy piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 w kościele.
 6. Wymienianki, czyli „Zdrowaśki” roczne za zmarłych przyjmujemy w zakrystii i Biurze Parafialnym.
 7. Dziś ks. Marcin obchodzi święto swojego Patrona, dzień Imienin. Życzymy księdzu wielu Bożych łask potrzebnych w kapłańskiej posłudze i radości na każdy dzień.
 8. Trwa w naszej parafii peregrynacja wizerunku Matki Bożej Pięknej Miłości, Patronki naszej diecezji. Prosimy o zapisywanie się rodzin, które przyjmą obraz Matki Najświętszej w swoich domach. Obraz odbieramy z kościoła, zawsze na wieczornej Mszy św.
 9. Dziś członkowie i wolontariusze Stowarzyszenia św. Łazarza, po Mszach św. będą rozprowadzać kalendarze – cegiełki. Środki zebrane ze sprzedaży pozwolą na wsparcie działania Centrum Opieki Perinatalnej św. Łazarza (hospicjum), które ma pod opieką rodziny spodziewające się narodzin śmiertelnie chorego dziecka. Koszt cegiełki: 50 zł. Zachęcamy do wsparcia.
 10. Duszpasterstwo Nauczycieli Diecezji Bydgoskiej zaprasza w środę, 14 listopada na godz. 18.00 do auli Zespołu Szkół Katolickich przy ul. Nowodworskiej 17 na wykład dr Ewy Puls pt.: Rola nauczycieli w wychowaniu patriotycznym bydgoskiej młodzieży w II Rzeczpospolitej.
 11. Zachęcamy do nabycia „Przewodnika Katolickiego”.
 12. Bożemu Miłosierdziu polecajmy naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek...
                     
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy
Strona w sieci od 1 lipca 1999 r.
Wróć do spisu treści