Ogłoszenia - Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie

Idź do spisu treści

Menu główne:

Ogłoszenia

Aktualności

4 grudnia 2016 r.

II Niedziela Adwentu

Niedzielne Msze św. w kościele św. Mikołaja

8:00

9:30 - dla młodzieży

11:00 - dla dzieci

12:30

18:30


1. Dzisiaj:

  • po Mszy św. ministranci rozprowadzają nowy numer „Głosu Świętego Mikołaja”,

  • Dzień Modlitw i zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie,

  • wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy Żywego Różańca dla kobiet i mężczyzn po Mszy św. o godz. 8.00,

  • opłatek można nabyć w zakrystii,

  • członkowie Akcji Katolickiej rozprowadzają świece wigilijne Caritas i karty świąteczne.


2. We wtorek, 6 grudnia, wspomnienie św. Mikołaja, patrona naszej parafii. Sumę odpustową o godz. 18.30 odprawi ks. bp Bogdan Wojtuś, Biskup Senior z Gniezna. Po Mszy św., przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, odmówimy litanię do św. Mikołaja, a po skończonej uroczystości do naszych najmłodszych Parafian przyjdzie św. Mikołaj ze słodką niespodzianką.

3. Roraty:

  • dla dzieci w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.00,

  • dla dorosłych codziennie o godz. 7.30.


4. W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Dodatkowa Msza św. o godz. 9.30. Poświęcenie medalików dzieci – komunijnych na Mszy św. o godz. 18.30.

5. W środę o godz. 17.45 różaniec za zmarłych, których wspominamy w „zdrowaśkach rocznych”, następnie nowenna do MBN Pomocy i Msza św. za tych zmarłych.

6. Duszpasterstwo Nauczycieli  Diecezji Bydgoskiej zaprasza w poniedziałek, 5 grudnia, na godz. 18.00 do kaplicy Zespołu Szkół Katolickich, przy ul. Nowodworskiej 17, na Mszę św. i spotkanie formacyjne poświęcone bł. Natalii Tałasiewicz.

7. Akcja Katolicka zwraca się do naszych Parafian z prośbą o pomoc w przygotowaniu gwiazdki dla dzieci ze świetlicy „Kącik” prowadzonej przez Siostry. Przy figurze św. Antoniego jest ustawiony kosz, do którego prosimy składać zabawki i słodycze, a do skarbonki św. Antoniego ofiary na zorganizowanie tej gwiazdki.

8. Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu i Rada Osiedla Stary Fordon zapraszają na MIKOŁAJKI w sobotę, 10 grudnia, od godz. 11.00. W programie dekorowanie choinki, słodkie upominki, miłe niespodzianki.

9. Dom Zakonny Towarzystwa Salezjańskiego zaprasza w przyszłą sobotę i niedzielę na nową odsłonę akcji charytatywnej „Kocham Cię św. Mikołaju”. Bliższe szczegóły na plakacie.

10. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza na ogrzewanie kościoła.

  • Parafianom, sympatykom i wszystkim, którzy są zafascynowani historią i pięknem kościoła św. Mikołaja, przekazujemy opracowanie, które powstało z okazji zakończenia remontu naszej świątyni. Książka ta nie tylko przypomina bogatą historię kościoła, przedstawia cenne zabytki naszej świątyni, ale i uświadamia, jaki ogrom pracy, starań i wysiłku został podjęty, by ukazać kościół w blasku nowego piękna. Książka-album do nabycia po Mszach św. w zakrystii. Cena 70 zł.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego