Ogłoszenia - Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie

Idź do spisu treści

Menu główne:

Ogłoszenia

Aktualności

25 września 2016 r.

XXVI Niedziela Zwykła


Niedzielne Msze św. w kościele św. Mikołaja

8:00

9:30 - dla młodzieży

11:00 - dla dzieci

12:30

18:30


1. Dzisiaj:

  • po Mszach św. można nabyć ostatni nr „Głosu Świętego Mikołaja”, w którym zawarte są informacje dla dzieci pierwszokomunijnych i dla kandydatów do bierzmowania;

  • Msza św. odpustowa w parafii św. Mateusza o godz. 11.30,

  • w naszym kościele, o godz. 16.00, koncert zespołu „Arete”. Zespół tworzą poznańscy artyści, wykonujący poezję śpiewaną, którą przeplatają z elementami innych rodzajów muzyki. Serdecznie zapraszamy.


2. W każdy wtorek, w domu katechetycznym, o godz. 16.00, organizowane są spotkania w przy kawie i herbacie dla  osób chorych, samotnych, niepełnosprawnych, a także ich opiekunów oraz osób, które chcą pomagać innym.

3. W każdy piątek, o godz. 15.00, odmawiamy w kościele „Koronkę do Miłosierdzia Bożego”.

4. Chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu Pana Jezusa, zapraszamy na spotkanie organizacyjne dla kandydatów, w piątek, o godz. 19.00, w kościele.

5. Od soboty, codziennie, o godz. 18.00, zapraszamy na  nabożeństwa różańcowe.

6. W sobotę:

  • po rannej Mszy św. odwiedzamy chorych,

  • chrzest na Mszy św. o godz. 18.30. Pouczenie dla rodziców i chrzestnych w piątek po wieczornej Mszy św.


7. Organizowana jest diecezjalna pielgrzymka do Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej i Częstochowy. Termin pielgrzymki 19-21 października. Koszt udziału 270 zł. Bliższe informacje w gablocie a zapisy w biurze parafialnym.

8. Parafia MBKM w Fordonie zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary, które rozpocznie się w czwartek, 29 września, o godz. 18.30, w kaplicy. Są to rekolekcje trwające 9 tygodni. Spotkania odbywać się będą co czwartek. Rekolekcje te pomogą wielu osobom przemienić swoje życie, pogłębić modlitwę osobistą i wspólnotową, a przede wszystkim spotkać żywego Boga.

9. W przyszłą niedzielę:

  • uczniowie kl. II gimnazjum złożą wypełnione i podpisane deklaracje na Mszy św. o godz. 9.30,

  • na Mszy św. o godz. 12.30 rodzice dzieci klas II złożą „Deklaracje Rodziców przed I Komunią Dziecka”. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców,

  • w przyszłą niedzielę, 2 października, o godz. 18.30, zapraszamy na Mszę św. z okazji 77 rocznicy egzekucji na Rynku w Fordonie. Po Mszy św. udamy się przed kościół i tam przy pamiątkowej tablicy pomodlimy się za pomordowanych.


 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego