DKF "Niespodzianka" - Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie

Idź do spisu treści

Menu główne:

DKF "Niespodzianka"

Aktualności

DKF „NIESPODZIANKA” W FORDONIE!

SEANSE FILMOWE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 9
PRZY ULICY GEN. TADEUSZA BORA-KOMOROWSKIEGO 2


W związku z remontem Pałacu Młodzieży seanse filmowe DKF „Niespodzianka” od stycznia odbywać się będą w nowoczesnej auli Szkoły Podstawowej nr 9 w Fordonie (ul. T. Bora-Komorowskiego 2). Filmy pokazywane będą w czwartki o godzinie 19:00.

Czwartek, 11 stycznia, godz. 19:00
Party (The Party) reż. Sally Potter, Wielka Brytania 2017, 71 min.

Pokazywana w konkursie głównym na ostatnim festiwalu Berlinale znakomita farsa z życia wyższych sfer w gwiazdorskiej obsadzie (Kristin Scott Thomas, Patricia Clarkson, Timothy Spall, Cillian Murphy). Janet organizuje domowe przyjęcie w gronie najbliższych, aby uczcić swój awans na ministra zdrowia w brytyjskim rządzie. Wśród gości są sarkastyczna April i jej mąż Gottfried, zwolennik medycyny alternatywnej, ekscentryczna para przyjaciółek, a także dziwnie podenerwowany bankier Tom, który ma problem z narkotykami. Tymczasem mąż gospodyni zdaje się być kompletnie niezainteresowany całą sytuacją. Siedzi osowiały na środku salonu, bez słowa sączy wino i tylko od czasu do czasu włącza ekscentryczną muzykę z płyty winylowej. Sytuacja robi się coraz bardziej napięta.

Czwartek, 18 stycznia, godz. 19:00
Nie jestem twoim murzynem, (I Am Not Your Negro) reż. Raoul Peck, USA 2016,

105 min.

Nominowany do Oscara dokument opowiada o segregacji rasowej i walce o równouprawnienie Afroamerykanów. Reżyser wykorzystuje niepublikowane dotąd fragmenty niedokończonej książki „Remember This House” Jamesa Baldwina, afroamerykańskiego powieściopisarza i eseisty, oraz bogaty zasób archiwalnych filmów i zdjęć. W filmie usłyszymy głos Samuela L. Jacksona – narratora opowieści. Książka i film przedstawiają historie następujących po sobie zabójstw trzech przyjaciół Baldwina: Medgara Eversa, Malcolma X i Martina Luthera Kinga. Film był nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Dokumentalny oraz otrzymał wyróżnienie Jury Ekumenicznego i Nagrodę Publiczności w sekcji Panorama na Festiwalu Filmowym Berlinale 2017.

Czwartek, 25 stycznia, godz. 19:00
The Square, reż. Ruben Östlund, Szwecja/Francja/Dania/Niemcy 2017, 142 min.

Czarna komedia nagrodzona Złotą Palmą festiwalu w Cannes. Christian ma wszystko pod kontrolą. Jest atrakcyjnym mężczyzną o wielkim uroku osobistym. Niedawno się rozwiódł i lubi wdawać się w niezobowiązujące romanse, a młoda amerykańska dziennikarka może okazać się jego nowym „trofeum”. Na co dzień Christian jest dyrektorem prestiżowego muzeum sztuki nowoczesnej, co daje mu władzę i idealną pozycję społeczną. Do tego przykładnie opiekuje się córkami, jeździ kosztującą fortunę Teslą i wspomaga potrzebujących – zwłaszcza, jeśli nie wymaga to od niego zbyt dużego wysiłku. Jednak podczas przygotowań do premiery instalacji „The Square”, z którą wiąże ogromne nadzieje, utrzymanie starannie pielęgnowanego wizerunku okaże się być dla niego nie lada wyzwaniem. „The Square” to przewrotne, błyskotliwe kino niedające się w żaden sposób zaszufladkować. Tadeusz Sobolewski na łamach „Gazety Wyborczej” pisał, że ten wybitny film to kino nieludzko śmieszne i okrutnie autoironiczne.

Bilet normalny: 8 zł
Bilet ulgowy: 5 zł (młodzież ponadgimnazjalna, studenci, emeryci)

Karnet normalny: 24 zł
Karnet ulgowy: 15 zł (młodzież ponadgimnazjalna, studenci, emeryci)

Karnety i bilety do nabycia:
w Szkole Podstawowej nr 9 na pół godziny przed seansami

Organizator: Pałac Młodzieży w Bydgoszczy

Partner: Szkoła Podstawowa nr 9 w Bydgoszczy

Kontakt: Dominik Wierski, tel. 52-321-00 81-wewn. 379

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego